Pırlanta

Pırlantalar yüzüklerde oldukça sık tercih edilirken şimdi bilekliklerde, setlerde, kolye ve küpelerde de tercih edilmeye başlamıştır. Doğada bulunan en sert madde pırlantadır. Pırlantaların kırılma, çizilme, kaybolma gibi riskli durumları vardır. Fakat bu durumları da pırlantanızın bakımı yaptırarak önleyebilirsiniz.

mücevher set elmas kolye küpe yüzük pırlanta

Pırlanta Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Pırlanta fiyatları karata, markaya, kaliteye ve yıllara göre değişmektedir. Bir pırlantanın karat ağırlığı arttıkça değeri de artmaktadır. Aynı şekilde berraklığı, kesimi ve rengi de pırlantanın değerini etkilemektedir. Günümüzde pırlantalar çeşitli özel günlerde alınmaktadır. Genellikle hediye olarak satın alınmaktadır. Peki bu özel günler hangileri?

Pırlantalardan yüzük olanlar çoğunlukla evlilik tekliflerinde tercih edilmektedir. Onun haricinde pırlantalar doğum günlerinde, anne olmada (doğumlarda), evlilik yıldönümü, ilişki yıldönümü, mezuniyet, sevgililer günü, anneler günü, yılbaşı ve diğer özel günlerde alınarak hediye edilmektedir.

pırlanta küpe

Pırlanta Yüzük Çeşitleri

Pırlantalardan sıklıkla tercih edilen yüzük modellerinin farklı çeşitleri, pırlanta kesim modelleri vardır. Bunlar şu şekildedir:

  • Yuvarlak Pırlanta
  • Prenses (Kare) Kesim Pırlanta
  • Oval Kesim Pırlanta
  • Damla Pırlanta
  • Zümrüt Kesim Pırlanta
  • Baget Kesim Pırlanta
  • Kalp Şekilli Pırlanta
  • Yastık Kesim Pırlanta
  • Asscher Kesim Pırlanta

Pırlanta yüzük fiyatlarını karat ağırlıkları, berraklığı, rengi ve çeşidi genelde belirlemektedir. Pırlanta yüzüklerde fiyatları en çok merak edilen 0.40 karat pırlanta, 0.20 karat pırlanta, 8 karat pırlanta, 0.17 karat pırlantalardır. Uygun fiyatlarla pırlanta almak, pırlanta indirim günleri için özel günleri takip etmenizi öneririz. Pirlanta, pirlanta fiyatlari için bizleri takip ederek güncel fiyatlardan ve pırlanta indirimlerinden haberdar olabilirsiniz.

Pırlanta alırken pırlantanızın sertifikasını da muhakkak alınız. Çünkü pırlanta sertifikası pırlantanızın değerini gösteren, orijinalliğini kanıtlayan bir belgedir. Aynı zamanda pırlantanıza bir hasar geldiğinde veya pırlantanız bir yüzükse büyütüp küçültme işlemlerinizde sertifikanızın olması, işlemlerinizin hızlanmasında yardımcı olacaktır.

Pırlanta set fiyatları da son dönemlerde oldukça araştırılan başka bir konudur. Pırlanta setlerin içerisinde kolye, küpe ve bileklik bulunmaktadır. En kaliteli ve en şık pırlanta modelleri için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Her kadın pırlantanın en iyisini hak eder. Siz de sevdiğiniz kadına ve annenize en kaliteli hediyeyi verin.