Tektaş Pırlanta

Tektaş pırlanta günümüzde 7’den 70’e bütün kadınların hoşuna gittiği, severek taktığı bir mücevher türüdür. Özellikle son yıllarda genç kızların favori ürünü olan tektaş pırlantalar, evliliğin de sembolü olmuş durumdadır. Evlilik teklifi yüzüğü olarak tektaş yüzükler alınmaktadır.

Tektaş pırlantaların birbirinden farklı birçok çeşidi vardır. Kimisi düz kimisinin kenarları taşlı şekildedir. Aynı şekilde tektaş yüzüklerde baget yüzük, evlilik teklifi yüzüklerinde en çok tercih edilenler arasındadır. Tektaş fiyatları da yüzüğün kesimine göre yine değişmektedir.

tektaş yüzük baget

Tektaş yüzük fiyatları yüzüğün karat ağırlığına, berraklığı ve parlaklığına, kesimine ve rengine göre değişmektedir. Karat ağırlığı ve aynı zamanda yüzüğün kesimi kişinin zevkine bağlıdır.

Siz de tek taş, tektaş yüzük fiyatları, pırlanta yüzükler, tektaş altın yüzük fiyatları ve başka bir takı olan tektaş küpe modelleri için bizi takip ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

tektaş pırlanta mücevher

Tektaş Pırlanta Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tektaş pırlanta alınırken dikkat etmeniz gereken birçok faktör vardır. Öncelikle tektaşınızın garanti belgesi ve pırlanta sertifikası olmasına özen göstermelisiniz. Sonra ise taşın rengine, berraklığına dikkat etmeniz gerekir.

Taşın rengi ve berraklığına göre tektaş pırlanta daha da değerlenir ve kendisini gösterir. Bütçenize göre bir tektaş seçerek siz de sevdiğiniz kişiyi mutlu edebilir, yeni bir yolculuğa başlayabilirsiniz.

Pırlanta Seçerken:

Pırlanta seçerken görsellikten çok eldeki estetik duruşu ön planda olmalıdır. Seçtiğiniz tektaşın kesimi ne kadar kaliteli ise o kadar estetik duracaktır.

Dikkat etmeniz gereken başka bir husus ise pırlanta tektaşın parmak yapınıza uygunluğudur.

 

Parmak yapınız kısa ve kalınsa yüzük ince ve küçük taşlı tercih edilmelidir. Bu sayede parmaklarınız ince ve uzun gözükecektir. İnce ve uzun parmaklara sahip kişiler ise kalın taşlı tektaşlar tercih etmelidir. Böylelikle parmaklar daha dolgun ve estetik gözükecektir.

Parmak yapınıza ne kadar uygun yüzük seçerseniz gün içerisinde kullanırken de o kadar rahat edersiniz. Kalın yapısı olan yüzükler aldığınızda gün içinde rahatlığınızı zedeleyebilir.

Günümüzde sıklıkla evlilik teklif yüzüklerinde alınan pırlanta yüzüklerin kaliteli ve güvenilir bir yerden satın alınması da kalıcılığı için oldukça önemlidir.