1936’dan Günümüze, Yıllanmış Tecrübemiz İle.

En Çok Tercih Edilen Mücevher Modelleri

En Çok Tercih Edilen Mücevher Modelleri Hangileridir?

Mücevherler, tarihin en değerli eşyaları arasında yer almaktadır. Her dönemde farklı tarzlarda ve modellerde mücevherler popüler olmuştur. Bugün de, mücevherlerin pek çok farklı türü ve tasarımı mevcuttur.

Ancak, en çok tercih edilen mücevher modelleri şunlardır:

Yüzükler

Elmas yüzükler, nişan yüzükleri, nişanlıklar ve düğün yüzükleri gibi birçok farklı türü vardır. Tek taş yüzükler, üç taş yüzükler ve pave yüzükler de oldukça popülerdir.

Yüzükler, en popüler mücevherler arasındadır. Nişan, evlilik ve doğum günü gibi özel anlarda hediye edilen yüzükler, elmas, safir, zümrüt, yakut, pırlanta gibi değerli taşlarla süslenir. Basit ama şık tasarımlar da tercih edilebilir. Ayrıca, taşlı ve taşsız çeşitleri ile de oldukça tercih edilmektedir.

mücevher, safir, yakut, zümrüt, elmas, pırlanta, küpe

Küpeler

Elmas küpeler, pırlanta küpeler, tüy küpeler ve halka küpeler gibi birçok farklı türü mevcuttur. Tek taş küpeler de sıkça tercih edilen modeller arasındadır.

Küpeler, kadınların en sevdiği mücevherlerden biridir. Küpelerin farklı tasarımları vardır ve pırlanta, yakut, zümrüt, safir gibi değerli taşlarla süslenir.

Küpeler, birçok kadın için vazgeçilmez bir aksesuardır. Küpeler, birçok farklı stile ve amaç için kullanılabilir.

Kolyeler

Kolye modelleri de çok çeşitlidir. Zincirli kolyeler, tek taş kolyeler, altın kolyeler ve isimli kolyeler popüler seçenekler arasındadır.

Kolyeler, boynunuzu süslemek için mükemmel bir seçenektir. Zincirli veya pırlanta, yakut, zümrüt gibi değerli taşlarla süslenmiş bir kolye, özel bir gece için mükemmel bir tamamlayıcıdır.

Kolyeler, herhangi bir kıyafete şıklık ve tarz katan mücevherlerdir. Hem altın hem de gümüş gibi farklı malzemelerden yapılan kolyeler, farklı tasarımlarda bulunabilir.

Bilezikler

Gümüş bilezikler, altın bilezikler, elmaslı bilezikler ve manşet bilezikler gibi birçok farklı bilezik türü vardır.

Bilezikler, bileklerinizi süslemek için harika bir seçimdir. Altın, gümüş, pırlanta gibi değerli materyallerle yapılan bilezikler, geniş bir tasarım yelpazesi sunar.

Temizocak

En çok tercih edilen mücevher modelleri sezonun trend ürünlerine göre belirlenmektedir. Mücevherler kendisine has tasarımlarıyla modayla aynı çizgide gitmektedir. 

Ürünlerin popülerliğini; kullanım sıklıkları ve tercih edilme oranı etkilemektedir. Herkesin zevki farklı olsa da genel olarak ürünlerin çoğunlukta kullanımı ve beğenisi popülaritesini de arttırmaktadır. Böylelikle “en çok tercih edilen mücevher modelleri” olarak bir kategori oluşmaktadır.

pırlanta, elmas

En Çok Tercih Edilen Mücevher Modelleri Hangileridir?

Sezonun en çok tercih edilen mücevher modelleri şu şekildedir: 

Baget mücevher

Son yıllarda yüzükten küpeye, kolyeden bilekliğe mücevher modellerinde baget ürünler sıklıkla tercih edilmektedir. Baget mücevherlerin de kendi içinde farklı tasarımları bulunmaktadır.

Özellikle son dönemlerde evlilik tekliflerinde trend olan baget yüzüklere artık baget bileklik, baget küpe, baget kolye, baget set de eşlik etmektedir.

Kendinize veya sevdiğinize en çok yakıştırdığınız baget modelleri için hemen sitemizi inceleyebilir, zevkinize özel tasarımlara göz atabilirsiniz.

Suyolu mücevher

Suyolu mücevherlerde de en çok suyolu küpe, suyolu set, suyolu bileklik, suyolu kolye tercih edilmektedir. 

Suyolu tasarım olarak oldukça zarif bir modeldir. İster özel zamanlarınızda ister sıradan günlerinizde tercih edebilirsiniz. Minimalist aynı zamanda şıklığı ön planda olan mücevherlerdendir.

Safir mücevher

Safir mavinin büyüleyici tonlarından oluşmaktadır. Mücevherlerde sıklıkla kullanılan bir taş olarak birçok kişinin en çok tercih ettiği mücevher modelleri arasında safir tasarımlar da bulunmaktadır. 

Tektaş mücevher

Tektaş mücevherler yıllardır süregelen tektaş yüzük yanında son dönemlerde tektaş kolye olarak da sıklıkla tercih edilmektedir. Kibar görünüşü ile tüm kombinlerinize uyum sağlayacak bu tasarımlar da dönemin trendleri arasındadır.

Ayrıca mücevher olarak beştaş yüzükler de popülerliğini her zaman korumaktadır. Beştaş yüzüklerin sadakat, aşk, huzur, mutluluk ve bereket olarak beş anlamı vardır. Sevdiğinizi, annenizi veya kendinizi mutlu etmek için beştaş yüzük harika bir fikir olabilir!

 Siz de hemen bu mücevher modellerine bakmak için sitemizi inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgiye sahip olmak için bize ulaşabilir ve ürünlerimizle ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Paylaş
Ürün Kategorileri